Haydi Çocuklar Esenyurt'a “Tavşan Tavşanoğlu”nu İzlemeye

Esenyurt Belediye Tiyatrosu, “Tavşan Tavşanoğlu” ile 4 Şubat 2022 tarihinde izleyici karşısına çıkacak. Fransız Yazar Coline Serrau’nun kaleme aldığı ve Çetin İpekkaya’nın dilimize kazandırdığı oyun, Şahine Hatipoğlu’nun yönetmenliğiyle Esenyurt’ta ilk defa seyirciyle buluşacak.

Esenyurt Belediyesi, ilçede tarihinde ilk kez geniş kapsamlı düzenlediği Esenyurt Edebiyat ve Sanat Festivali’nin ardından kültür ve sanat etkinliklerine devam ediyor. Kültür İşleri Müdürlüğü bünyesindeki Esenyurt Belediye Tiyatrosu, aylardır süren provaların ardından tiyatroseverler ile buluşacak. Fransız Yazar Coline Serrau’nun kaleme aldığı ve Çetin İpekkaya’nın dilimize kazandırdığı oyun, Şahine Hatipoğlu’nun yönetmenliğiyle Şehit Erol Olçok Kültür Merkezi’nde sahnelenecek. İki perdelik komedi oyunu “Tavşan Tavşanoğlu”, serbest piyasa ekonomisi ve neo-liberal politikaların topluma dayattığı sıkışmışlığı ve çaresizliği gözler önüne sererken iktidarın söylemlerine eğlenceli bir karşı çıkış içeriyor.

 

“ESENYURT’TA TİYATRO REPERTUVARI OLUŞTU”

 

Esenyurt Belediye Tiyatrosu’nda üç aydır provaların yapıldığını söyleyen Genel Sanat Yönetmeni Hakan Hasanoğlu, Esenyurt’ta artık bir tiyatro repertuvarının oluştuğunu ifade etti. Yönetmen Hasanoğlu: “İlçemizde artık tiyatro repertuvarı oluştu. Her hafta farklı tiyatro oyunları sahnelenecek ve vatandaşlarımız düzenli olarak farklı tiyatro oyunları izleyebilecek” dedi. 

Esenyurt Belediye Tiyatrosu : 0 212 596 04 64

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Copyright, Her Hakkı Saklıdır. Dolaşan Kurt

Iyzico
Corian, Montelli, Corian Tezgah, Tezgahçı, Montelli Tezgah, LG. Haneks, Mutfak, Banyo, Dekorasyon, Restorasyon, yenileme, tamir bakım, Aksesuar, taş tasarım, First Concept Yapı Tasarım Uygulama, Mimari, mühendislik, İnşaat,