Tecrübe bir milletin genlerinde olmalı!

Ülkemizde de yok olmaya yüz tutan sanatkarlar “Usta, Kalfa, Çırak” üçgenine teknik okulların desteği ile ve ustalıklara değerini iade etmek zorundayız, tecrübe bize baba yadigarı, atalarımızdan el sanatları dekorasyon bilinci, bizlere gelenek görenek ve iş ahlakı olarak öğretildi., First Concept ya

Onlar ilk olarak tasarlanmış modellere hayat veriyorlar. Geliştiriyorlar, uyarlıyorlar elleri ile, düşleri ile, düşünce ve mücadeleyi  tecrübeleri ile birleştiriyorlar. Tecrübe bir milletin genlerinde olmalı diyerek başlıyor sözlerine, First Concept yapı tasarım firması, Genel Müdürü;  Yücel Kıran tecrübe bize baba yadigarı, atalarımızdan el sanatları dekorasyon bilinci, bizlere gelenek görenek ve iş ahlakı olarak öğretildi. çalışkan insanlarız, gelişmiş olarak adlandırdığımız ülkeler ve çalışanları robotik teknolojiler sayesinde çağ açtılar, ancak yetenek çağını kapattılar. Robot insanlar haline gelen gelişmişlik, kişilerdeki sanatsal ruhu ustalığı, ustaların şekkilendirici gücünü de aldı götürdü. Ülkemizde bu anlamda hala ustalar var. Ustalık, Kalfalık, çıraklık genlerimizde hala var. Bizlere düşen görev değerlerimizi kaybetmeden yeni değerler eklememiz gerekliliğidir.  Aynı zamanda dekorasyon ve fabrikasyonculuk yapıyoruz.  Özel, çok özel tasarımların en sağlam uyarlamasını bizler yapabiliyoruz. Gelişmiş tabir ettiğimiz ülkelere kolaylıkla imalatımızı kabul ettirme aşamasına geldik.

Anlıyacağınız, Avrupalı robotlaşmış kadrosu ile her geçen gün özel siparişlere cevap vermekte zorlanıyor. Kafa yormayı unutmuşlar diyebiliriz. Proje aşamasında gerçekleştirseler bile üretim gücü, imalat anlamında yeterli değil. Üretim hızı çok düşmüş durumda. Dünya piyasaları gelişen teknolojilerin yanı sıra, değişen sistemlere ayak uydurmakta zorlanmaktadır. Teknoloji ve ustalık dengelerini karakteristik özelliklerimizden dolayı  biz Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları olarak Dünya’ya fark atacak durumdayız. Böyle bir bilinç ile Dünya’nın dört bir yanına kendi iş gücümüzün kalitesini sunmaktayız. Ülkemizde de yok olmaya yüz tutan sanatkarlar “Usta, Kalfa, Çırak” üçgenine teknik okulların desteği ile ve ustalıklara  değerini iade etmek zorundayız,  açıklamalarında bulundu.

Dolaşankurt’un ilk özel haber olma niteliğini taşıyan bu haberimizde; İş gücünün gelişen ve sürekli değişen Dünya’da gelişim zannettiğimiz şeylerin bizleri ileri götürmek yerine geri sürükleyebileceğinin kanıtında gözler önüne sermiş bulunuyoruz. First Concept Yapı Tasarım firması ekibine gönülden başarı dileklerimi sunuyorum. Orta ölçekli firmaların neler yapabileceğini gözler önüne sermeye devam edeceğim.

Dolaşan Kurt Haber ; Zeki Kıran

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Copyright, Her Hakkı Saklıdır. Dolaşan Kurt

Iyzico
Corian, Montelli, Corian Tezgah, Tezgahçı, Montelli Tezgah, LG. Haneks, Mutfak, Banyo, Dekorasyon, Restorasyon, yenileme, tamir bakım, Aksesuar, taş tasarım, First Concept Yapı Tasarım Uygulama, Mimari, mühendislik, İnşaat,